Դանիլո․ «Եթե ​​ես նրան ավելի վաղ հանդիպեի, նա շատ կհեշտացներ իմ կյանքը»
«Ֆլամենգոյի» 33-ամյա բրազիլացի կենտրոնական պաշտպան Դանիլոն, ով նախկինում հանդես է եկել Մադրիդի «Ռեալում», «Յուվենտուսում» և «Մանչեսթեր Սիթիում», խոսել է անգլիական ակումբի գլխավոր մարզիչ Պեպ Գվարդիոլայի մասին։
«Պեպ Գվարդիոլան ֆուտբոլիստներ է մարզում։ Սա նրա աշխատանքում ամենակարևորն է։ Նա ստիպում է բոլոր ֆուտբոլիստներին նույն կերպ մտածել ֆուտբոլի մասին։ Ժամանակ, տարածություն, շարժում, գնդակի կառավարում։
Նա ստիպում է ձեզ հասկանալ տարածքը խաղադաշտում այնպես, ինչպես ոչ մի մարզիչ և զգացմունքային կերպով զգալ խաղը, ինչպես ոչ մի մարզիչ։ Գվարդիոլան լավ իմաստով լվացել է իմ ուղեղը։ Կարծես համալսարանում էի։ Այն, ինչ ես ապրեցի, ինձ թույլ տվեց բարելավել իմ մակարդակը և պահպանել այն մինչ օրս։
Այնպես չէ, որ ես ապուշ էի «Մանչեսթեր Սիթիից» առաջ, բայց ես հասկացա, որ ամբողջովին սխալ եմ ֆուտբոլ խաղում։ Եթե ​​ես նրան ավելի վաղ հանդիպեի, նա շատ կհեշտացներ իմ կյանքը։ Ես այնքան ուրախ եմ, որ կարողացա խաղալ նրա գլխավորությամբ և սովորել նրանից»,- Դանիլոյի խոսքերն է մեջբերում City Xtra-ն։